Bizim Hikaye

Dünyada ve ülkemizde düşüncenin ifade edilmesinin suç sayıldığı, yazarların, düşünürlerin hapse atıldığı ve binlerce insanın hayatının mahvedildiği dönemler olmuştur. Nitekim ülkemizde 1980’li yıllarda bir çok düşünür, yazar, aydın soğuk zindanlara atılmıştır.

 

Filmin Konusu:

Yazar olarak hayatını sürdüren İsmail, evli ve iki çocuk babasıdır, eşi 3.çocuklarına hamiledir. Son derece naif, saygılı ve çevresi tarafından sevilen bir kişiliktir. Bir gün Jandarma ekibi evlerine gelir ve İsmail’i tutuklar. Ailesini ve İsmail’i zor zamanlar beklemektedir. Jandarma ekibinin arabasına binerken İsmail ile 10 yaşındaki oğlu Ahmet birbirlerinden çok zor ayrılır. Peki ya Nimet Hanım ne yapsın! Bir yandan sevdiği, gözbebeği elinden koparılıp alınıyor öbür yandan 3 çocuğun sorumluluğu omuzlarının üzerine yükleniyordu. Hem ruhu hem bedeni bu imtihanın üstesinden gelmek zorundaydı.

 

İsmail’e hasret yıllar. Babaya hasret günler…

 

Ahmet, babasının haksızca hapsedilmesini kabul etmiyor ve onun masumiyetini kanıtlamak için mesleğini bile buna göre belirliyordu. O bir hukuk insanı olacak ve babasının suçsuzluğunu kanıtlayacaktı. Evlenmek,yuva kurmak onun için sonraki mevzulardı.

Nimet Hanım, oğlunun kendisini yıprattığını düşünüyor, tüm aile gibi onunda artık gerçeği kabul etmesini istiyordu. Ahmet ise inandığı yolda kararlılıkla yürüyecekti.

 

Film Yorum : Ailecek izleyebileceğiniz,içerisinde müstehcenlik içermeyen,son derece sürükleyici,düşündürücü,duygusal güzel bir film sizleri bekliyor.

İyi seyirler.

 

 

Filmin Adı : Bizim Hikaye

Yönetmen : Yasin USLU

 

 

Tanıtım     :Musa KARAKAYA

İnstagram : https://www.instagram.com/kahramankazansektor/

Facebook : https://www.facebook.com/kazan.sektor

Tweter        : https://twitter.com/KazanSEKTR

 

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Copyright, Her hakkı saklıdır. kahramankazansektor.com | 2020

Iyzico