Çin’in İncisi

Çin’de doğan ve Çin’de büyüyen ırkları, dilleri, renkleri farklı ama aynı mücadeleci ruha sahip iki güçlü kadının konu edildiği roman sizi etkisi altına alacağından hiç şüpheniz olmasın. Çin’in mistik dünyasında etkileyici bir yolculuğa çıkacak Çinli Söğüt’ün açlık çekmesine şahitlik ederken Amerikalı Pearl’ın yalnızlığına ortak olacaksınız.

Kitabın Konusu Nedir?

Halkının büyük bir bölümünün fakir olduğu gibi Söğüt ve ailesi de fakirdir. Pearl ise Hıristiyan bir rahibin kızıdır. Misyoner bir aile olarak görüldükleri için toplumsal kabulleri düşüktür. Bu iki kızın hayatları kötü bir olay neticesinde kesişir. Farklı dünyaların insanı gibi gözükseler de durum hiç de düşünüldüğü gibi değildir. Dostlukları zaman içerisinde beklenmedik şekilde kök salar. Onlar büyürken yaşadıkları ülke olan Çin siyasi değişimlere gebedir. İki dostun arasına bazen insanlar, bazen imkânsızlıklar girse de ölüm onları ayırana kadar birbirlerinden kopmaya hiç ama hiç niyetleri yoktur.

Kitabın Gerçekleri Yansıtması Nasıl?

Kitabı okurken bir yandan Söğüt ve Pearl’ı takip edecek, öbür taraftan dünyanın en kalabalık ülkesi olan Çin’in siyasi tarihine anbean tanıklık edeceksiniz. Çin Halk Cumhuriyeti’nin kuruluş döneminin halk üzerindeki etkilerini öğrenecek, muhalif halka hapishanelerde uygulanan işkence metotları hakkında bilgi edineceksiniz.

Aşk Var mı?

İki kadının anlatıldığı bir romanda aşkın olmaması ne mümkün! Evlilikler, doğan çocuklar ve tabi ki aşk! Bu iki dostun hayatlarına evliliklerinin nasıl etkiler yaptığını göreceksiniz. Pişmanlıkların bir fayda sağlamadığını da…

Romanın kahramanlarından birinin Nobel Edebiyat Ödülünü alan ilk kadın yazar Pearl Sydenstricker Buck olduğunu söylersek sanırım kitaba olan merakınıza bir katkımız olur.

İyi Okumalar diliyoruz.

 

 

Kitabın İsmi   : Çin’in İncisi

Yazar             :  Anchee Min

Sayfa Sayısı   : 352

 

 

Tanıtım     :Musa KARAKAYA

İnstagram : https://www.instagram.com/kahramankazansektor/

Facebook : https://www.facebook.com/kazan.sektor

Tweter        : https://twitter.com/KazanSEKTR

 

Bunları da okumak ister misiniz?

Online Kitap Siteleri

Uçurtma Avcısı

Kitap Sevgisi Nasıl Aşılanır?

Kadın Psikolojisi

Satranç

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Copyright, Her hakkı saklıdır. kahramankazansektor.com | 2020

Iyzico