Hıçkırık

Film Hakkında : Hıçkırık filmi 2018 yılında gösterime giren dram içerikli bir Hint filmidir.Filmin başrol oyuncusu Rani Mukerji 64. Film fare Ödüllerinde En İyi Kadın Oyuncu dalında 9. Film fare Ödülü’nü aldı. 

 

Film Konusu: Filmin başrolündeki Naina Mathur nadir görülen bir hastalığa sahiptir. Hastalığın tıptaki ismi Tourette sendromu olarak geçmektedir. Hastalığın görünen etkileri istemsiz ses çıkarmak ve elinin üstüyle çenesine vurmasıdır. Tedavisi olmayan bu hastalık Bayan Mathur’a devamlı sorunlar çıkarmaktadır. Çocukluğundan itibaren başta babası olmak üzere anlaşılamama ile karşı karşıyadır. Toplum tarafından empati ile karşılanmaması onu ideallerinden vazgeçirememiştir. Bayan Mathur, öğretmen olmak istemektedir. Ancak babası ve çevresindeki insanlar onun yanlış bir meslek seçtiğini bu tercihini değiştirmesi gerektiğini düşünmektedirler. Öğrenciyken anlayışsız veliler, öğretmenler,idareciler nasıl onun eğitim azmini kıramamışsa şimdi de hiçbir insan onun ideallerinin önüne geçemeyecektir.

Öğretmen olmak için nereye müracaat etse her yerden olumsuz yanıt almaktadır. Nihayet bir okuldan çağrıldığı haberi gelir. Dünyalar onun olmuştur. İlk öğretmenliğinde yalnızca eğitmenlik yapması yetmeyecek, önyargıları yıkması gerekecek, güven inşa etmesi gerekecektir. Bu zorlu mücadele ile birlikte maceralarda başlayacaktır. Kötü öğrenci yoktur, keşfedilmemiş öğrenci vardır, sözünün nasıl hayat bulduğunu göreceksiniz.

Film Yorum: Film her ne kadar dram olarak vizyona girmiş olsa da, filmde heyecan ve komedi de mevcut. Ailecek izleyebileceğiniz bir film olduğunu özellikle belirtmek istiyoruz.

 

İyi seyirler.

 

Filmin Adı : Hıçkırık

Yönetmen :  Siddharth Malhotra

 

 

Tanıtım     :Musa KARAKAYA

İnstagram : https://www.instagram.com/kahramankazansektor/

Facebook : https://www.facebook.com/kazan.sektor

Tweter        : https://twitter.com/KazanSEKTR

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Copyright, Her hakkı saklıdır. kahramankazansektor.com | 2020

Iyzico