Milli Dayanışmaya “Başkan OĞUZ” Destek Verdi

168 Vatandaşımızın hayatını kaybetmesine neden olan koronovirüs salgını, dünyada olduğu gibi ülkemizde de ekonomiyi olumsuz etkiliyor. Tedbir amaçlı AVM’ler kapatıldı, kuaför, güzellik salonu işletmeleri kapatıldı, birçok işletme üretime ara verirken kimi işletme çalışanlarına ücretli izin verirken, kimi işletmeler işten çıkartma yolunu tercih ediyor. Ekonomik olarak birçok ailenin zorlanacağı bekleniyor.

Cumhurbaşkanlığı tarafından koronovirüse karşı sağlık alanında önemli tedbirler alınırken, işletmelere ekonomik destek paketleri de açıklanıyor. Maddi durumu iyi olmayan ailelere 1000’er tl yardım yapılacağı da açıklandı.

Merkezi yönetimin ekonomik destek paketlerine yerel yönetimlerde kendi kampanyaları ile destek oluyor.   Ankara Büyükşehir Belediyesi fakir ailelere hazırlanan yardım kolileri ve nakdi destekleri ailelere ulaştırılmaya başladı.

30 Mart 2020 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN, yaptığı konuşmayla halka MİLLİ DAYANIŞMA KAMPANYASI başlattığını ve kendisinin de 7 aylık maaşını vererek katkı sağladığını duyurdu.

Kampanyaya birçok Bakan, Milletvekili, Belediye Başkanından destek twetleri geldi. Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat OĞUZ attığı twet ile kampanyaya destek verdiğini belirterek, 1 aylık maaşını kampanyaya bağışladı.

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Copyright, Her hakkı saklıdır. kahramankazansektor.com | 2020

Iyzico